Nokia Multiscanner

Nokia Multiscanner (S60 3rd) 1.1.8

Twój telefon Nokia to teraz także skaner!

Zalety

  • Szybki
  • Wysoka trafność odczytywanie tekstu

Wady

  • Trudności ze skanowaniem większych partii tekstu
  • Brak obsługi polskich znaków

Bardzo dobry
8

Nokia Multiscanner to eksperymentalny darmowy program zamieniający telefon w skaner rozpoznający tekst (OCR). Dzięki tej aplikacji w kilka sekund przeniesiesz treść papierowej wizytówki do telefonu, a drukowane dokumenty zamienisz w notatkę tekstową.

Nokia Multiscanner jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju. Jego możliwości są fabrycznie implementowane w telefonach Nokia E71 i Nokia E66, jednak program powinien działać na wszystkich telefonach S60 3rd FP 1 wyposażonych w funkcję autofocus i lampę błyskową. Aby zeskanować tekst, należy poczekać na dopasowanie ostrości i zrobić zdjęcie dokumentu lub wizytówki. Testowany przez nas na N95 Nokia Multiscanner rozpoznaje teksty w języku angielskim i fińskim, niestety nie radzi sobie z polskimi znakami.

Skaner dokumentów nie sprawdza się najlepiej, trudno bowiem objąć obszarem skanowania więcej niż kilka linijek tekstu. Przetwarzanie większych fragmentów tekstu trwa też zbyt długo. Za to skanowanie wizytówek działa świetnie. Nokia Multiscanner potrafi nie tylko odczytać tekst, ale też dopasować odnalezione elementy do rubryk aplikacji Kontakty. Program nie radzi sobie jedynie z niestandardowymi czcionkami.

Producent zapowiada rozwijanie aplikacji i dodawanie obsługi kolejnych języków, a także funkcji automatycznego tłumaczenia tekstu. Jednak już dziś to co potrafi Nokia Multiscanner jest bardzo użyteczne.

Nokia Multiscanner zmieni Twój telefon w przenośny skaner OCR. Możesz dzięki niemu zapomnieć o mozolnym przepisywaniu wizytówek.

Nokia Multiscanner

Download

Nokia Multiscanner (S60 3rd) 1.1.8

Opinie użytkowników o Nokia Multiscanner